Kontaktinis telefonas visą parą
Atgal į visus įrašus

Ar pametus namų raktus, būtina keisti spyną?

Ar pametus namų raktus, būtina keisti spyną?

Pamesti namų raktus – itin nemaloni situacija. Daugelis tokioje padėtyje atsiradusių žmonių ima kvestionuoti savo namų bei turto saugumą bei svarsto, ar spynos keitimas yra būtinas. Netekus rakto, vertėtų apsvarstyti keletą situacijos aspektų – tuomet galėsite tinkamai reaguoti.

Kaip buvo pamesti raktai?

Nemažai įtakos sprendimui, ar būtinas spynos keitimas, turi rakto dingimo aplinkybės. Daug kas priklauso nuo to, ar raktus pametėte, ar juos pasisavino kitas asmuo. Jei jie buvo pavogti, Jūsų namų saugumui išties yra iškilęs didelis pavojus. Kita vertus, jei raktus pametėte pats, šansai, jog ilgapirščiai galėtų juos rasti ir atsekti, jog tai – būtent Jūsų namų raktai, nėra dideli. Vis dėlto, neretai raktai laikomi didesniame raktų ryšulyje, ant kurio gali būti pakabukas ar kiti raktai, leisiantys Jus identifikuoti. Nors šansai, jog į Jūsų namus nepageidautini asmenys pateks būtent dėl šios priežasties yra nedideli, jei tik turite galimybę, spynos keitimas – rekomenduotinas. Taip galėsite jaustis ramiau, nes užtikrinsite, jog toks įvykis iš mažai tikėtino taptų neįmanomu.

Kokius raktus pametėte?

Itin susirūpinti reikėtų tuo atveju, jei dingo raktas, su kuriuo galima atrakinti daugiau negu vieną spyną. Idealiu atveju, pametus tokį raktą, spynas derėtų keisti tiek neapdairumo, tiek vagystės atveju. Toks raktas yra skirtas atrakinti ne vienas duris, o jų grupę, pavyzdžiui, visas, esančias namuose. Netekus šio rakto, griūva visas Jūsų namų saugumo pagrindas, tad tokios rizikos nevertėtų ignoruoti – ilgapirščiai, pasisavinę tokį raktą, galėtų turėti priėjimą prie kone viso namuose esančio turto.

Jei raktas, kurio nebeturite, yra atsarginis, nederėtų pernelyg jaudintis. Tokie raktai paprastai neturi nieko, kas padėtų identifikuoti jų savininką. Jei esate tikras, jog jie dingo dėl neapdairumo, o ne dėl vagystės, nėra jokio pagrindo keisti spynas ar vykdyti kitas modifikacijas Jūsų namų apsaugos priemonėms. Šioje situacijoje kur kas logiškesnė išeitis – naujų atsarginių raktų gamyba.

Kartais pamestas raktas yra vienintelis, gebantis atrakinti Jūsų duris. Tokiu atveju būtinas avarinis spynos atrakinimas. Jei turite atsarginius raktus, į patalpas patekti galite ir pametę raktą, o tai – jau dalinis problemos sprendimas. Vis dėlto net ir turint raktų kopiją išlieka mažesnis namų saugumas, nes yra nedidelė tikimybė, jog į namus gali būti patekta naudojantis pamestu raktu.

Taigi nėra vieno atsakymo, ar pametus namų raktus būtina pakeisti spyną. Prioritetą visuomet derėtų suteikti Jūsų namų saugumui, tad daugeliu atveju spyną reikėtų keisti. Visgi daug kas priklauso nuo to, kur, kaip ir kokio rakto pasigedote. Jei nesate tikras, vertėtų pasikonsultuoti su įmone, kurios specializacija – spynų keitimas Klaipėdoje ar kituose Lietuvos regionuose. Jos ekspertai, pasinaudodami savo ilgamete patirtimi, gali tinkamai įvertinti konkrečią Jūsų situaciją, ir, esant būtinybei, pakeisti spyną bei suteikti kitas paslaugas, kurių gali prireikti tokioje situacijoje - pavyzdžiui, avarinį atrakinimą ar raktų gamybą. Tuomet galėsite būti užtikrinti, jog Jūsų pamestas raktas nėra silpna vieta namų apsaugos sistemoje.

Naudinga informacija, patarimai, straipsniai...

Automobilio atrakinimas be raktų: ar tai įmanoma?

Ne vienas iš mūsų galėtų papasakoti ne itin malonią istoriją, kuomet dėl neapdairių klaidų nepavyko patekti į savo automobilį. Nors tokiais atvejais pirmiausiai apima lengva panika, kai kurie žmonės mano, kad avarinis automobilio atrakinimas yra visiškai nesudėtingas procesas ir patys nusprendžia imtis šių darbų. Šį kartą pakalbėsime apie populiariausius atrakinimo metodus ir galimas rizikas.

Skaityti daugiau

Situacijos, kuomet reikalingas avarinis automobilio atrakinimas

Jei dėl vienos ar kitos priežasties nepavyksta patekti į savo automobilį, neretai laukia erzinantis bei daug laiko užimantis problemos sprendimo procesas – juk ši situacija dažniausiai užklumpa netikėtai. Visgi prisiminus, ką reikėtų daryti tam tikrais atvejais, į savo automobilio priemonę gali pavykti patekti kur kas greičiau.

Skaityti daugiau

Kaip elgtis, kai prireikia raktininko paslaugų?

Įrenginėjant naujas spynas arba turint problemų su esamomis, tiek dėl automobilio, tiek dėl namų durų derėtų kreiptis į raktininką. Visgi, prieš skambinant specialistui, rekomenduotina atsiminti keletą dalykų, padėsiančių prasmingą ir efektyvų bendradarbiavimą.

Skaityti daugiau

Reikia raktininko paslaugų
ar konsultacijos?

Kontaktinis telefonas visą parą